Купала на Вірменській

10 років з відкриття магазину “Мамина світлиця” відсвяткувала сьомого липня, на свято Івана Купала. В цей день була справжня купальска погода, тож всіх гостей, покази і виступи рясно скропило дощем.

“Мамина світлиця” показала на подіумі колекцію давніх сорочок різних регіонів.

Сорочки Західного Поділля вирізняються багатою об’ємною вишивкою рукавів, переважно чорного кольору. Рукави шиті орлами, кулями, зорями, вертикальними рядами.

Буковинські сорочки – це різнобарвне вишиття яскраве життєрадісне, часами монохромне, біле по білому . Надзвичайно широкий спектр кольорів, технік вишивання, композиційних вирішень і кроїв. Насичені кольорами і життям, як буковинський край

Покутські сорочки вишивались різними техніками і різними кольорами, але переважало монохромне вишиття . Багато вишиті рукави вишневим кольором або червоним навіть чорним. Також по біленій тканині вишивалося сирою ниткою.

Середнє Подніпров’я і Слобожанщина мають багато спільного у краях сорочок, композиції вишиття і колористиці. Легка тонка тканина, широкі багаті рукави, виконані білим по білому, вирізуванням, мережками, гладдю і лиштвою. Також побутувало вишиття червоно-чорними кольорами. На пишних рукавах вишивалося рослинними
орнаментами.

Продовження тут.